روزها و شب های ماه مبارک رمضان از جایگاه ویژه ای برخوردار است، رمضان ماه میهمانی خداست، منظور از ماه میهمانی این نیست که خداوند شکم بندگانش را سیر می کند بلکه معنای آن اینست که بندگان الهی می توانند در این ماه به رشد معنوی دست پیدا کنند.ماه مبارک رمضان,بلاغ,
اهمیت ماه رمضان

روزها و شب های ماه مبارک رمضان از جایگاه ویژه ای برخوردار است، رمضان ماه میهمانی خداست، منظور از ماه میهمانی این نیست که خداوند شکم بندگانش را سیر می کند بلکه معنای آن اینست که بندگان الهی می توانند در این ماه به رشد معنوی دست پیدا کنند.

روزه، دعا، راز و نیاز با خداوند و سایر عبادات در این ماه، موجب رشد معنوی انسان می شود و فرصتی مناسب برای از بین بردن زنگار از دل هست، درباره اهمیت و جایگاه این ماه پر خیر و برکت نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله) می فرمایند:  ماه رمضان پیش شما مثل ماه هاى دیگر نباشد؛ چرا که نزد خداوند ، احترام و بر سایر ماه ها برترى دارد . در ماه رمضان ، روزِ روزه دارى شما مثل روزِ خوردنتان نباشد!(۱).

پی نوشت:

۱. شیخ صدق؛ فضائل الأشهر الثلاثه، صفحه ٩۵، حدیث ٧٨ ؛ لا یَکونَنَّ شَهرُ رَمَضانَ عِندَکُم کَغَیرِهِ مِنَ الشُّهورِ؛ فَإِنَّ لَهُ عِندَ اللّهِ حُرمَهً وفَضلاً عَلى سائِرِ الشُّهورِ، ولا یَکونَنَّ شَهرُ رَمَضانَ یَومُ صَومِکُم کَیَومِ فِطرِکُم.

کلیدواژه ها: , ,