متاسفانه با تعجب فراوان شب گذشته شاهد شنیدن سخنانی از معاون رئیس جمهور شدیم که یک حرکت عظیم ضد فرهنگی را در جامعه اسلامی رواج خواهد داد.محمدعلی نجفی,شهردار تهران,برنامه پایش,
اظهارات دکتر محمد علی نجفی در برنامه پایش، حرکت ضد فرهنگی جدیدی را رواج می دهد

متاسفانه با تعجب فراوان شب گذشته شاهد شنیدن سخنانی از معاون رئیس جمهور شدیم که یک حرکت عظیم ضد فرهنگی را در جامعه اسلامی رواج خواهد داد.

مساله قلیان به طور کلی نیازمند بررسی دقیق است ، چرا که به نظر قلیان ، از لحاظ شرعی حرام است ، بنابه گفته پزشکان قلیان به بدن انسان ضرر می رساند و از نظر فقهای شیعه و بیان شرع ، با استناد به قاعده لاضرر ، آنچه که به بدن انسان ضرر می رساند ، حرام است ، استفاده از قلیان حرام است و با استناد به قوانین اسلامی رواج حرام نیز ممنوع می باشد.

در کل با ارادتی که به محضر جناب آقای دکتر محمد علی نجفی دارم ، اظهارات ایشان در برنامه شب گذشته پایش رواج یک حرکت ضد اسلامی و ضد فرهنگی در جامعه دارد.

اثرات منفی و مخرب قلیان به اذعان پزشکان که هر پک استفاده از آن برابر با ۴۰ نخ سیگار است ، سلامت اجتماع را به خطر انداخته و ضررهای جبران ناپذیری به جامعه وارد می نماید.

علاوه بر بیان مخاطرات قلیان ، حرکتی که در محیط های عمومی ، زنان و دختران نیز از قلیان استفاده نمایند ، آثار بدحجابی در جامعه فراوان شده و وضعیت فعلی علاوه بر اینکه بهبود نخواهد یافت بلکه بیشتر نیز خواهد شد.

امیدواریم چنین مطالب که خود نوعی تبلیغ است از رسانه ملی پخش نشده و مسئولین نیز چنین مطالبی را از همین رسانه ها بیان نفرمایند.